УПЦ КП м. Рівне Всіхсвятська православна парафія

 

Шестипсалміє
І починаємо шестипсалміє,в мовчанні і з великою увагою слухаючи: а чтець з благоговінням та страхом Божим промовляє:

 

Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління (тричі).

Господи, відкрий уста мої, і уста мої сповістять хвалу Твою (двічі).

 

Псалом З

 

Господи, як намножилося на­пасників моїх, многі постають на мене, многі кажуть душі моїй: нема спасіння йому в Бозі його. Ти ж, Гос­поди, Заступник мій єси, слава моя, Ти возносиш голову мою. Голосом моїм до Господа воззвав, і Він почув мене з гори святої Своєї. Я лягаю, і сплю, і встаю, бо Господь заступить мене. Не убоюся я тьми людей, що звідусіль нападають на мене. Воскрес­ни, Господи, спаси мене, Боже мій, бо Ти уразив усіх, що даремно ворогу­ють зі мною, зуби грішників сокрушив єси. Господнім є спасіння, і на людей Твоїх благословення Твоє.

Я лягаю і сплю, і встаю, бо Господь заступить мене.

 

Псалом 37

 

Господи, не суди мене в ярості Твоїй і не карай мене у гніві Твоїм. Бо стріли Твої пройняли мене, і утвердив єси на мені руку Твою. Нема зцілення у плоті моїй від лиця гніву Твого, нема спокою в костях моїх від лиця гріхів моїх. Бо беззаконня мої перевищили голову мою і, як тягар великий, пригнітили мене. Засмерділись і загнилися рани мої від лиця безумства мого. Пригноблений я і зовсім поник,  весь день  сумуючи ходжу. Бо стегна мої сповнилися запа­ленням, і нема зцілення у плоті моїй. Озлоблений був і смирився до кінця; ридаю від болю серця мого. Господи, перед Тобою всі бажання мої, і зітхання моє від Тебе не втаїться. Серце моє стривожене, покинула мене сила моя, і світло очей моїх - і того вже не ста­ло в мене. Друзі мої і приятелі мої відійшли від мене, і родина моя стала осторонь мене. А ті, що шукають душу мою, поставили сіті, і ті, що бажають мені зла,  говорять про погибель і весь день замишляють підступи. Я ж, не­мов глухий, не чую і, як німий, не відкриваю вуст своїх. І став я як лю­дина, що не чує і не має в устах своїх виправдання. Бо на Тебе, Господи, уповаю я: Ти почуй, Господи, Боже мій. Тому я сказав: нехай ніколи не потішаються вороги мої; коли спіткнуться ноги мої, вони звеличу­ються наді мною. Я готовий до ран, і недуги мої повсякчас переді мною. Бо беззаконня мої я визнаю і печалюся через гріх мій. Вороги ж мої живуть і зміцнюються більше за мене, і на­множилося тих, що ненавидять мене не по правді. Ті, що відплачують мені злом за добро, обмовляють мене, бо я про благодіяння дбаю. Не покинь мене, Господи, Боже мій, не відступи від мене. Поспіши на поміч мені, Господи спасіння мого.

Не покинь мене, Господи, Боже мій, не відступи від мене. Поспіши на поміч мені, Господи спасіння мого.

Псалом 62

 

Боже, Боже мій, до Тебе з ранку лину я, жадає Тебе душа моя, за Тобою знемагає плоть моя. В землі пустельній,  непрохідній і безводній - як у святиню явився до Тебе, щоб бачити силу Твою і славу Твою. Бо милість Твоя краща за життя, уста мої прославлятимуть Тебе. Так благо­словлятиму Тебе в житті моїм, і в ім'я Твоє піднесу руки свої. Як ситтю та єлеєм наповнюється душа моя, і голосом радості вихваляють Тебе уста мої, коли згадую Тебе на постелі моїй і в усі години ночі розмірковую про Тебе, бо Ти єси Помічник мій, і під покровом крил Твоїх возрадуюся. Припала душа моя до Тебе, і пра­виця Твоя підтримує мене. Ті ж, що даремно шукають душу мою, впадуть у безодню підземну, уразить їх сила меча, стануть здобиччю лисів. Цар же звеселиться в Бозі: прославиться кожний, хто клянеться Ним, і за­мовкнуть уста тих, що говорять неправедно.

В усі години ночі розмірковую про Тебе, бо Ти єси Помічник мій, і під покровом крил Твоїх возрадуюся.

Припала душа моя до Тебе, і прави­ця Твоя підтримує мене.

 

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже. (тричі, без поклонів).

Господи, помилуй (тричі).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

 (Священик далі читає ранішні молитви перед Царськими вратами, стоячи з непо­критою головою).

 

Псалом 87

 

Господи, Боже спасіння мого, вдень я взиваю і вночі перед То­бою. Нехай дійде до Тебе молитва моя, прихили вухо Твоє до моління мого. Бо стражданнями сповнилася душа моя, і життя моє до пекла наблизило­ся. Приєднався я до тих, що сходять у могилу: я став як людина без сили, між мертвими кинутий я, - як убиті, що сплять у гробі, про яких Ти вже не згадуєш і які від руки Твоєї відринуті. Ти поклав мене у рові преісподнім, у темряві і тіні смертній. На мені утвердилася ярість Твоя,  і всі хвилі Твої навів Ти на мене. Віддалив Ти знайомих моїх від мене, зробив мене огидним для них. Я в неволі й не можу вийти. Очі мої знемоглися від горя. Взивав до Тебе, Господи, весь день, підносив до Тебе руки мої. Хіба для мертвих Ти твориш чудеса? А чи мертві воскреснуть і прославлятимуть Тебе? Хіба розповість хто у гробі про милість Твою і про істину Твою - в погибелі? Чи пізнані будуть у темряві чудеса Твої і правда Твоя - в землі забуття? Я ж до Тебе, Господи, взи­ваю, і вранці молитва моя упередить Тебе. Чому, Господи, відкидаєш душу мою, відвертаєш лице Твоє від мене? Убогий я, і страждаю від юності моєї, смирився і знеміг. По мені пройшов гнів Твій, і страхання Твої сокрушили мене. Оточили мене, як вода, весь день, облягли мене всі вкупі. Віддалив Ти від мене друга й ближнього, зна­йомих моїх - від моїх пристрастей.

 Господи, Боже спасіння мого, вдень я взиваю і вночі перед Тобою.

Нехай дійде до Тебе молитва моя, прихили вухо Твоє до моління мого.

 

Псалом 102

 

Благослови, душе моя, Господа і, вся істото моя, ім'я святеє Його. Благослови, душе моя, Господа і не забувай усіх  добродійств Його. Він очищає всі беззаконня твої, зціляє всі недуги твої. Він звільняє від тління життя твоє, вінчає тебе милістю і щед­ротами. Він виконує благі бажання твої: оновиться, подібно орляті, юність твоя. Господь творить справедливість і суд усім покривдженим. Показав путі Свої Мойсееві, синам Ізраїлевим - хо­тіння Свої. Щедрий і Милостивий Гос­подь, Довготерпеливий і Многомилостивий. Не до кінця прогнівається і повік не ворогуватиме. Не за беззакон­нями нашими вчинив нам і не за гріхами нашими воздав нам. Бо як високо небо над землею, так утвердив Гос­подь милість Свою над тими, що боять­ся Його. Як далеко схід від заходу, так віддалив Він від нас беззаконня наші. Як отець милує дітей, так милує Господь тих, що бояться Його. Бо Він знає сутність нашу, пам'ятає, що ми - порох землі. Людина, як трава, дні її, немов цвіт польовий, цвіте й відцвітає. Повіє вітер над нею, і не стане її: не знайти вже й місця по ній. Милість же Господня від віку й до віку на тих, що бояться Його. І прав­да Його на синах синів, що бережуть завіти Його і пам'ятають заповіді Його, щоб виконувати їх. Господь на небесах уготував Престіл Свій, і Цар­ство Його усім володіє. Благословіте Господа, всі ангели Його, сильні міцністю, що виконуєте слово Його, слухаючи голосу слів Його. Благо­словіте Господа, всі Сили Його, слуги Його, що творите волю Його. Благо­словіте Господа, всі діла Його. На всіх місцях володіння Його благослови, душе моя, Господа!

На всіх місцях володіння Його бла­гослови, душе моя, Господа!

 

Псалом 142

 

Господи, почуй молитву мою, зглянься на моління моє в істині Твоїй, вислухай мене у правді Твоїй. І не входь у суд з рабом Твоїм, бо не виправдається перед Тобою ніхто з живих. Бо ворог переслідує душу мою, втоптав у землю життя моє, посадив мене в темряву, як давно померлих. І впав у мені дух мій, стривожилось у мені серце моє. Я згадую дні давні, розмірковую про всі діла Твої і в творінні рук Твоїх повчаюся. До Тебе простягаю руки мої: душа моя, як зем­ля безводна, перед Тобою. Скоро почуй мене, Господи, згасає дух мій. Не відверни лиця Твого від мене, бо уподібнюся тим, що сходять у могилу. Дай мені  зрання відчути милість Твою, бо на Тебе уповаю. Вкажи мені, Госпо­ди, путь, якою піду, бо до Тебе підношу душу мою. Забери мене від ворогів моїх, Господи, до Тебе вдаюся, навчи мене творити волю Твою, бо Ти єси Бог мій. Дух Твій Благий наставить мене на землю правди; імені Твого заради, Господи, оживи мене правдою Твоєю. Виведи з печалі душу мою і милістю Твоєю знищ ворогів моїх. І вигуби гно­бителів душі моєї, бо я раб Твій є.

Почуй мене, Господи, у правді Твоїй і не входь у суд з рабом Твоїм.

Почуй мене, Господи, у правді Твоїй і не входь у суд з рабом Твоїм.

 Дух Твій Благий поведе мене в землю правди.

 

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже.(два рази)

 

 

(Двічі читає читець, а третій раз співають співці).Создан 10 дек 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
free counters Погода в Рівному Волинська православна богословська академія bogoslov.cv.ua  Cвято Феодорівський чоловічий монастир