УПЦ КП м. Рівне Всіхсвятська православна парафія

Акафіст Пресвятій Богородиці перед Її іконою, названою «Виховання»

З серії Парафіяльна бібліотечка, читається на домашній молитвіАкафіст Пресвятій Богородиці перед Її іконою, названою «Виховання»

 

Тропар, гл.4

Вихованій в храмі у святая святих, зодягненій вірою і премудрістю і безмірним дівством, Архистратиг Гавриїл  приніс з Небес цілування і, ще радуйся, радуйся Благословенная, радуйся, Препрославленна, Господь з Тобою.

 

Кондак 1

Побідоносній Воєводі і Благій Виховательці роду християнського, визволившись від злого, подячно співаємо Тобі, раби Твої, Богородице, Ти ж, що маєш державу непереможну, від усяких бід чадо моє визволи, з сльозами взиваю до Тебе: виховай, Владичице, чадо моє…(імя) достойним Небесного царства і наслідником вічних благ його сотвори.

 

Ікос1

Ангела з небес послати чаду моєму виблагай, Пресвятая, у Сина Свого і Бога, як і Тобі посланий був хранитель прекріпкий – Гавриїл Архангел і сподоби мене взивати Тобі так:

            Виховай чадо моє земним ангелом. Виховай чадо моє небесною людиною.

            Виховай чадо моє Тобі угодним. Виховай чадо моє сокрушенним духом і серцем.

            Виховай чадо моє Твоїм рабом. Виховай чадо моє взиваючим Тобі: «Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою!»

            Виховай, Владичице, чадо моє…(імя)  достойним Небесного Царства і наслідником вічних благ його сотвори.

 

Кондак 2

Бачачи моє материнське моління за чадо моє, у Тебе єдиної допомоги просячи: візьми його під Свій чесний і милосердний покров, і взиватиму Богові: Алилуя.

 

 

Ікос 2

Розум чаду моєму пошли, щоб добре Тобі послужити і наповнити серце його премудрістю Небесною, даючи одну її возлюбити, земним же знехтувати, і не заборони устам моїм взивати так:

Виховай чадо моє мудрим, як змії і простим, як голуби. Виховай чадо моє маючим розум на добре і не шукаючим на гріх.

            Виховай чадо моє премудрим проти підступів диявольських. Виховай чадо моє зростаючим в пізнанні премудрості Царства Вічного.

            Виховай чадо моє будуючим мудре житіє своє по образу святих. Виховай чадо моє, годуючи його молоком Премудрості Божої і сокровенної, щоб шукав Її у всьому житті своєму.

            Виховай, Владичице, чадо моє достойним Небесного Царства і наслідником вічних благ його сотвори.

 

Кондак 3

Сила Вишнього хай осінить чадо моє Твого ради невсипущого заступництва перед Сином Твоїм, і за цим, пізнавши Твоє материнське милосердя до всіх, до Тебе з вірою прибігаючим, взиватиму Богові: Алилуя.

 

Ікос 3

Маючи від Бога чадо моє, не хочу бачити його в муках вічних перебуваючим, але записаного в Книзі Життя і наслідуючого життя вічне. Цього ради, Пречиста Діво, прихили вухо до моління мого, взиваючи Тобі:

Виховай чадо моє уникнути вічних мук. Виховай чадо моє наслідувати життя вічне.

Виховай чадо моє проводити путь життя в покаянні. Виховай чадо моє невтомно набуваючим благодать Духа Святого.

            Виховай чадо моє прикладаючим зусилля осягнути Царство Небесне. Виховай чадо моє, щоб бути йому записаним в Книзі Життя.

Виховай, Владичице, чадо моє достойним Небесного Царства і наслідником вічних благ його сотвори.

 

Кондак 4

Бурю маючи внутрішніх помислів сумнівних, чи захочеш взяти чадо моє в життя вічне, плачу, але згадавши Твої милості пребагаті,  в упованні і розчуленні серця співаю Синові Твоєму: Алилуя.

 

Ікос 4

Почувши голос Твій, промовляючий Синові Твоєму: «Даних Мені Тобою в уділ зберігай во віки», простираю руки мої і серце до Твого милосердя, щоб взяла чадо моє в раби Свої і виконала такі прохання:

            Виховай чадо моє в уділі Твоїм преславнім. Виховай чадо моє з усіма Твоїми святими.

            Виховай чадо моє рабом, що творить всі Твої повеління. Виховай чадо моє простуючим вузьким шляхом заповідей Сина Твого в Єрусалим Вишній.

            Виховай чадо моє шукаючим допомоги у Тебе єдиної. Виховай чадо моє для приняття в життя вічне.

            Виховай, Владичице, чадо моє достойним Небесного Царства і наслідником вічних благ його сотвори.

 

Кондак 5

Зоря ранкова,є Син Твій, Пресвятая Діво, хай засяє світлом невечірнім в серці чада мого, щоб взивав він Богу: Алилуя.

 

Ікос 5

Бачачи моє старанне моління, піднесене на славу Твою, як фіміам благоуханний, не відверни лиця Твого від чада мого, щоб і він не відвернувся від Тебе, почуй слова уст моїх, взиваючих Тобі:

            Виховай чадо убогим духом, бо таких є Царство Небесне. Виховай чадо моє плачущим, бо такі втішаться.

            Виховай чадо моє лагідним, бо такі успадкують землю. Виховай чадо моє голодним і спрагненим правди, бо такі наситяться.

            Виховай чадо моє милостивим, бо такі помилувані будуть. Виховай чадо моє чистим серцем, бо такі Бога побачать.

            Виховай чадо моє миротворцем, бо вони синами Божими названі будуть.

            Виховай, Владичице, чадо моє достойним Небесного Царства і наслідником вічних благ його сотвори.

 

Кондак 6

Проповідує світ весь християнський Твоє повсякчасне заступництво за сиріт, вдів і матерів, що моляться за дітей і взивають Богу: Алилуя.

 

Ікос 6

Засяй променями благодаті до душі мого чада, щоб побачив просвічений від Тебе з висоти шлях, який веде до життя вічного, і піде по ньому, спрямований  Твоїм всемогутнім покровом, в Царство Сина Твого, де життя безкінечне і цього ради почуй мене, взиваючу Тобі так:

            Виховай чадо моє світлом світу, хай світить світло його перед людьми і, бачачи його добрі справи прославлять Отця Небесного. Виховай чадо моє просвіченим від Сина Твого, хай у світлі Його побачить світло і спрямує стопи свої до Нього.

            Виховай чадо моє звертаючим очі серця свого до Творця всього. Виховай чадо моє,  керованим зорею ранньою, де є Син Твій в оселях праведників.

            Виховай чадо моє лагідним, мовчазним і трепетним Словес Божих. Виховай чадо моє люблячим Тебе і Сина Твого не тільки розумом, але і серцем.

            Виховай, Владичице, чадо моє достойним Небесного Царства і наслідником вічних благ його сотвори.

 

Кондак 7

Бажаючи чаду моєму вічного спасіння зі сльозами стою перед чесною Твоєю іконою, Владичице, не відкинь моління мого, взиваючій Сину Твоєму: Алилуя.

 

Ікос 7

Дивними і недослідимими промислами Сина Твого залучи чадо моє Твоєю милостивою рукою під Свій благодатний покров зі старанням взиваючи Тобі:

            Виховай чадо моє шукаючим найперше Царства Божого і правди його. Виховай чадо моє входити тісними вратами, що ведуть в життя вічне.

            Виховай чадо моє на всякому місці виконуючого волю Сина Твого і Бога. Виховай чадо моє не промовляючим, навіть не мислячим хулу на Духа Святого.

            Виховай чадо моє в малім числі вибраних Твоїх.

            Виховай, Владичице, чадо моє достойним Небесного Царства і наслідником вічних благ його сотвори.

 

Кондак 8

Подорожуюче в долині цій земній, багатоскорботній і розбурханій , чадо моє, де знайде відраду і утіху, якщо не в Тебе, Пречиста? Допровадь же його і настав його на шлях істинний, щоб взивало Богові: Алилуя.

 

Ікос 8

Всім Ти є Матірю  милуючою і хочу, щоб Ти була Нею для чада мого. Тому вручаю його в руки Твої і зі смиренням прошу Тебе:

            Виховай чадо моє таким, що пильнує і молиться, щоб не впасти у спокусу. Виховай чадо моє милосердним, як Отець Небесний милосердним є.

            Виховай чадо моє  у зворушенні немовляти, бо дітей є Царство Боже. Виховай чадо моє меншим за всіх, щоб було перед Богом великим.

            Виховай чадо моє таким, що виконує слово Боже причасником блаженства райського його творячи. Виховай чадо моє благонадійним для Царства Небесного.

            Виховай, Владичице, чадо моє достойним Небесного Царства і наслідником вічних благ його сотвори.

 

Кондак 9

Всякого добра душу і серце його наповни, подаючи від щедрот Твоїх кожному по потребі, і взиватиму  Богові: Алилуя.

 

Ікос 9

Проповідників  хибномудрствуючих спілкування, говорячих неправду на Твоє всемогутнє заступництво, визволи його і зглянся на мене, що вірно взиваю:

            Виховай чадо моє в цнотливості і послуху. Виховай чадо моє уникаючим утіх світу і принад віку цього.

            Виховай чадо моє таким, що ухиляється від зла і творить благо. Виховай чадо моє творячим добрий плід.

            Виховай чадо моє таким, що  любить і молиться за ворогів своїх. Виховай чадо моє досконалим, як досконалий Отець наш Небесний.

            Виховай, Владичице, чадо моє достойним Небесного Царства і наслідником вічних благ його сотвори.

 

Кондак 10

Бажаючи спасти світ, Син  Твій прийшов з небес прикликати не праведників, але грішників до покаяння. Цього ради помолись Сину Твоєму і скажи за чадо моє, щоб спасенний Тобою взивав Богові: Алилуя.

 

Ікос 10

Стіною непорушною стань, Небесна Царице, чаду моєму, щоб під Твоїм блаженним покровом зміг сотворити множество благих справ і з цим взиваю Тобі так:

Виховай чадо моє знаючим творити волю Сина Твого і Бога. Виховай чадо моє ненавидячим гріх і всяке беззаконня.

            Виховай чадо моє люблячим добро і всіляке добре діло. Виховай чадо моє  в чистоті непорочній.

            Виховай чадо моє таким, що сходить по ліствиці життя свого кожний день. Виховай чадо моє в горі своєму звертаючим очі свої до Твого милосердя.

            Виховай, Владичице, чадо моє достойним Небесного Царства і наслідником вічних благ його сотвори.

 

Кондак 11

Співати Твоє незбориме заступництво вину сподоби чадо моє і Твоєю благодаттю отверзи уста його взивати Богові: Алилуя.

 

Ікос 11

Світоприємною свічею, що пломеніє і плавиться від любові до Тебе і Сина Твого і ближнього день і ніч, життя його сотвори і не знехтуй мною, що взиваю Тобі:

Виховай чадо моє любити Тебе від усього серця і помислів. Виховай чадо моє завжди споглядаючим  хрест і  страждання Сина Твого.

Виховай чадо моє відкриваючим уста тільки на похвалу і прославлення благості Твоєї. Виховай чадо моє чекаючим пришестя Сина Твого зі сльозами.

Виховай чадо моє в молитві бадьорій і неустанній. Виховай чадо моє в благоговінні завжди Тобі предстоячім.

Виховай, Владичице, чадо моє достойним Небесного Царства і наслідником вічних благ його сотвори.

Кондак 12

Благодаттю невимовною Духа Святого наповни серце чада мого, щоб возлюбити тільки Сина Твого і Бога, і Тебе, Преблагу, щоб  натхненний Тобою, взивав Царю всіх: Алилуя.

 

Ікос 12

Оспівуючи Твоє милосердя, що ним милуєш і наповнюєш чадо моє, не припиняй просити за нього у Сина Твого, бо вірую, що все Тобі доступне, і виконай на благо моління мої такі:

Виховай чадо моє сповненим Духа Святого. Виховай чадо моє стати на Суді Сина Твого одесную.

Виховай чадо моє таким, що живе свято. Виховай чадо моє благодаттю Духа Божого твердо на шляху вірнім стоячим.

Виховай чадо моє таким, що в сльозах і зітханнях за гріхи життя своє проводить. Виховай чадо моє ненаситно прагнучим і бажаючим осінення Духа Святого.

Виховай, Владичице, чадо моє достойним Небесного Царства і наслідником вічних благ його сотвори.

 

 

 

 

Кондак 13

О, Всепітая Мати Ісуса Найсолодшого! Прийми це мале акафістне моління за аромат благоухання духовного за чадо моє, і візьми його під Твій милосердний покров. Ще ж даруй йому мислити, знати, слухати, говорити і творити тільки те, що наближує до Тебе і Сина Твого і сприяє вічному спасінню. І пошли йому в житті цьому тимчасовому  все корисне для спасіння душі його, щоб взивав Богу: Алилуя.

(Цей кондак читається тричі, потім ікос 1 і кондак 1)

 

 

Ікос1

Ангела з небес послати чаду моєму виблагай, Пресвятая, у Сина Свого і Бога, як і Тобі посланий був хранитель прекріпкий – Гавриїл Архангел і сподоби мене взивати Тобі так:

            Виховай чадо моє земним ангелом. Виховай чадо моє небесною людиною.

            Виховай чадо моє Тобі угодним. Виховай чадо моє сокрушенним духом і серцем.

            Виховай чадо моє Твоїм рабом. Виховай чадо моє взиваючим Тобі: «Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою!»

            Виховай, Владичице, чадо моє…(імя)  достойним Небесного Царства і наслідником вічних благ його сотвори.

 

Кондак 1

Побідоносній Воєводі і Благій Виховательці роду християнського, визволившись від злого, подячно співаємо Тобі, раби Твої, Богородице, Ти ж, що маєш державу непереможну, від усяких бід чадо моє визволи, з сльозами взиваю до Тебе: виховай, Владичице, чадо моє…(імя) достойним Небесного царства і наслідником вічних благ його сотвори.

 

 

Молитва перед іконою Пресвятої Богородиці, названої «Виховання».

 

О, Пресвятая Владичице Діво Богородице, спаси і сохрани під покровом Твоїм чад наших (імена ), та всіх отроків, отроковиць і немовлят, хрещених і безіменних, і в лоні матерів носимих. Покрий їх ризою Твого Материнства, збережи їх в страсі Божому і послуху батькам, умоли Господа мого і Сина Твого, щоб дарував їм все корисне для душевного спасіння. Доручаємо їх Материнському нагляду Твоєму, бо Ти єси Божественний покров рабам Твоїм. Амінь.

 

Молитва до Господа

 

Господи Ісусе Христе, Сину Божий, молитв ради Пречистої Твоєї Матері почуй нас, недостойних рабів Твоїх, що до Тебе усердно прибігаємо. Господи, в милостивій владі Твоїй чада наші, раби Твої (імена). Помилуй і спаси їх імені Твого ради, прости їм всі гріхи вільні і невільні, звершені ними перед Тобою, Господи. Настав їх на шлях істинний, розум їх просвіти світлом Твоїм, серце зігрій любовю Твоєю. Господи, благослови їх в домі, в навчанні, в дорозі і на всякому місці Твого володарювання. Господи, сохрани їх під покровом Твоїм Святим від стріли, що летить, від вогню, меча, від смертоносної рани і від наглої смерті. Господи, охорони їх від усіх видимих і невидимих ворогів, зціли їх від усякої хвороби, очисти їх від усякої скверни і полегши їх душевні страждання. Господи, даруй їм благодать Духа Твого Святого на многії літа життя, здоровя, цнотливості і благочестя. Господи, примнож і укріпи їх душевні і тілесні сили, Тобою даровані їм. Даруй Твоє благословення чадам нашим на благочестиве і, якщо угодне Тобі, сімейне життя. Господи, даруй нам недостойним і грішним рабам Твоїм (імена) благословення на виховання чад наших і сподоби всіх разом досягнути Вічного Царства і там прославити пречесне і величне Імя Твоє Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

 Создан 02 янв 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
free counters Погода в Рівному Волинська православна богословська академія bogoslov.cv.ua  Cвято Феодорівський чоловічий монастир